Catering dietetyczny

Dieta pudełkowa
Szklary Górne
– FitPestka

Zamów swoją dietę

Sprawdź nasze

wyjątkowe diety!

Sprawdź nasze

wyjątkowe diety!

Przykładowe menu

FitPestka Duet-idealny

Przykładowe menu

Dieta
Low IG

Przykładowe menu

Dieta
wegetariańska

Przykładowe menu

Dieta
sport

Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Przykładowe menu

Dieta eliminujaca gluten i nabiał

Przykładowe menu

Dieta
ketogeniczna

Przykładowe menu

Dieta
eliminująca gluten

Przykładowe menu

Intermittent Fasting

Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę

Czym jest dieta pudełkowa Szklary Górne?

Stworzyliśmy wspaniałą ofertę cateringu dietetycznego, przeznaczoną dla mieszkańców Szklar Górnych. Każdego dnia rano nasz kurier dostarczy do Ciebie zestaw posiłków na cały dzień. Każdy posiłek jest opisany czy jest to śniadanie, drugie śniadanie, obiad, itp. Oczywiście, jeśli zechcesz jeść posiłki w innej kolejności to Twój wybór, my przekazujemy sugestie naszych dietetyków z myślą o jakiej porze dnia powstał dany przepis.

Catering dietetyczny – dlaczego warto skorzystać?

Do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania zarówno na co dzień, jak i długoterminowo każdy człowiek potrzebuje różnych substancji odżywczych. Organizm w codziennej diecie potrzebuje aby dostarczać mu: białka, tłuszcze, węglowodany oraz cała lista witamin i składników mineralnych. Nawet jeśli starasz się gotować zdrowo, to ciężko mieć wystarczająca wiedzę o tym, które produkty dostarczają jakie ilości konkretnych składników i witamin. Potem trzeba jeszcze je dobrać ze sobą tak, żeby skomponować danie, najlepiej jak będzie to posiłek nie tylko zjadliwy, ale po prostu smaczny. I tu wkraczają specjaliści dietetycy, oraz mający głowy pełne pomysłów na bogate w różne składniki, urzekające podniebienia dania – kucharze z cateringu dietetycznego Szklary Górne.

Skąd wiedzieć jaką liczbę kalorii w cateringu dietetycznym wybrać?

Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty kalkulator liczby, który stanowi jeden z kroków przy wybieraniu przez Ciebie ile kalorii w każdym dniu mamy Ci przygotować. Możesz z niego nie korzystać i wpisać taką ilość kalorii, jaką uznasz za odpowiednią dla siebie lub jaką doradził Ci lekarz, dietetyk, trener sportowy. W naszym kalkulatorze poprosimy Cię o podanie kilku informacji na swój temat, a na ich podstawie obliczymy i zasugerujemy jaka liczba kalorii według naszych ekspertów będzie dla Ciebie dobra. Tak, aby wspomóc Cię w codziennym życiu i sprawić, że każdego dnia będziesz mieć mnóstwo energii na wszystkie czekające Cię wyzwania. 

Możesz również wykorzystać, któryś z bardziej skomplikowanych wzorów:
Pierwszy z nich to wzór Harrisa-Benedicta, który określa poziom przemiany materii (PPM).

Dla kobiet należy według niego przyjąć:
665,09 + 9,56 x waga w kg + 1,85 x wzrost w cm – 4,67 x wiek w latach = PPM.
Dla mężczyzn należy według niego przyjąć:
Panowie mogę obliczyć PPM w ten sposób: 66,47 + 13,7 x waga w kg + 5 x wzrost w cm – 6,76 x wiek w latach. 

Następnie do określenia ilości potrzebnych każdego dnia kalorii należy wykorzystać wzór na całkowitą przemianę materii (CPM).
To pomnożona wartość PPM przez współczynnik aktywności fizycznej (PAL).
Wartość współczynnika aktywności fizycznej równa 1,2 oznacza siedzący tryb życia,
Wartość współczynnika aktywności fizycznej mieszcząca się w przedziale 1,3-1,4 to mała aktywność,
Wartość współczynnika aktywności fizycznej mieszcząca się w przedziale 1,5-1,6 – krótkie i systematyczne ćwiczenia
Wartość współczynnika aktywności fizycznej mieszcząca się w przedziale  1,7-1,8 to codzienne ćwiczenia lub praca fizyczna.

Jak widzisz – obliczenie zapotrzebowania kalorycznego nie jest wcale proste. Do tego dochodzi potem konieczność doboru odpowiednich składników, aby dieta pudełkowa miałą sens. Są bowiem produkty, które wzajemnie się wykluczają. Ostatnia rzecz, aczkolwiek równie ważna, to umiejętność połączenia produktów w taki sposób, by nie tylko zgadzała się liczba kalorii, ale żeby po prostu posiłki dobrze smakowały. W ten sposób catering dietetyczny jawi się jako idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nie tylko jeść zdrowo, ale i smacznie. 

Zamawiam dietę!

Jak ilość spożywanych kalorii wpływa na człowieka?

To ile spożywamy codziennie w trakcie wszystkich posiłków kalorii ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przyjęło się, że większość dorosłych ludzi potrzebuje ok 2000-2500 kalorii dziennie. Taka ilość spożywanych kalorii będzie odpowiednia do tego, aby zachować prawidłowy metabolizm, odpowiednią aktywność mięśni czy funkcjonowanie mózgu. Oczywiście nie jest to tak, że im więcej kalorii tym lepiej w ramach codziennej diety. To nie jest też, tak, że jeśli raz na imieninach u cioci zjemy trochę za dużo serniczka, to nagle przybierzemy dużo na wadze. Natomiast systematyczne dostarczanie do organizmu większej liczby kalorii, niż ta, która jest mu potrzebna, czyli potocznie rzecz ujmując to ile jest w stanie spalić przy danym trybie życia, prowadzić będzie z pewnością to zwiększenia masy ciała. Spowoduje to również gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Obniży wydolność organizmu. Częściej będziemy odczuwali zmęczenie, trudności ze skupieniem i myśleniem. Zmniejszy się więc efektywność zarówno w sferze prywatnej i zawodowej. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, w której masz dokładnie obliczoną ilość zapotrzebowania kalorycznego na każdy dzień.

Jak wybrać oprócz kalorii właściwą dietę pudełkową Szklary Górne?

Kaloryczność posiłków określasz dopiero po wybraniu z jakiej diety posiłki mamy je dla Ciebie przyrządzać. Jeśli nie masz specjalnych wymagań, to mamy do zaproponowania dietę ogólną, zapewni ona właściwe odżywianie dla osoby bez nietolerancji jakiś grup produktów, chcącej po prostu zrzucić kilogramy, czy komuś uczęszczającemu kilka razy w tygodniu na wyczerpujące treningi sportowe. Istnieją również nietolerancje pokarmowe, w których najczęstszymi są nietolerancja na gluten oraz nietolerancja na laktozę. Wzięliśmy to pod uwagę i w naszej ofercie masz do wyboru opcję diety bez laktozy, diety bez glutenu oraz taką, która wykluczy obie te grupy składników z Twojej diety pudełkowej. Szklary Górne to okolica dla której bardzo lubimy gotować ponieważ mamy same miłe doświadczenia z jej mieszkańcami. Zamów już dziś nasz catering dietetyczny Szklary Górne, abyśmy i Ciebie mogli poznać.

Opinie zadowolonych klientów

Nie tylko Głogów

gdzie dowozimy?

Powiaty: głogowski, polkowicki, nowosolski, lubiński
Zielona Góra

Standardowo dostawy odbywają się bezkontaktowo, dlatego prosimy o podanie w zamówieniu wszystkich niezbędnych informacji (w szczególności kod do domofonu), które usprawnią doręczenie cateringu. Trasy są planowane automatycznie przez system i w dużej mierze uzależnione od rejonu dostawy, dlatego jeśli macie szczególne prośby w kwestii dostawy, to skonsultujcie je wcześniej z nami, abyśmy mogli określić, czy jesteśmy w stanie je spełnić.

Jeżeli w panelu zamówień nie widzisz swojej miejscowości skontaktuj się z nami pod nr tel. 731188288 zobaczym co możemy w tej kwestii zrobić.

+48 731 188 288

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowej konsultacji przed dietą

Skorzystaj