Catering dietetyczny

Dieta pudełkowa
Mirocin Średni
– FitPestka

Zamów swoją dietę

Sprawdź nasze

wyjątkowe diety!

Sprawdź nasze

wyjątkowe diety!

Przykładowe menu

FitPestka Duet-idealny

Przykładowe menu

Dieta
Low IG

Przykładowe menu

Dieta
wegetariańska

Przykładowe menu

Dieta
sport

Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Przykładowe menu

Dieta eliminujaca gluten i nabiał

Przykładowe menu

Dieta
ketogeniczna

Przykładowe menu

Dieta
eliminująca gluten

Przykładowe menu

Intermittent Fasting

Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę
Zamów swoją dietę

Obecność witamin w organizmie w cateringu dietetycznym Mirocin Średni

Każda z witamin ma swoim organizmie przypisaną rolę. Niedobór poszczególnych witamin powoduje różne skutki uboczne. Jakie funkcje mają konkretne witaminy? Jest to wiedza, którą warto mieć. Jednak nawet pomimo świadomości tego za co odpowiada każda witamina, nie jest łatwo dbać o właściwą ich ilość w swoich codziennych posiłkach. Tu z ratunkiem przychodzi dieta pudełkowa Mirocin Średni. W posiłkach, które będziemy Ci codziennie przywozić prosto do domu znajdziesz wszystkie ważne dla Twojego organizmu witaminy, a co ważne podane w formie pysznych i zróżnicowanych posiłków.

Dieta pudełkowa Mirocin Średni – występowanie witamin w poszczególnych posiłkach

Poszczególne witaminy i składniki mineralne pełnią różne role w organizmie. Warto wiedzieć za co odpowiadają konkretne witaminy i gdzie można je znaleźć, aby móc opracować sobie odpowiednią dietę dla siebie. I tak:  

  • Witamina A – odgrywa istotną rolę w procesie widzenia, stanowi czynnik wzrostowy organizmu, a także reguluje wzrost tkanki nabłonkowej oraz kostnej. 
  • Witamina C – wpływa na prawidłowy stan skóry, gojenie się ran oraz stymuluje wytwarzanie kolagenu, a także reguluje ciśnienie krwi, dzięki czemu zapobiega chorobie niedokrwiennej serca. 
  • Witamina E – pełni funkcję przeciwutleniacza w reakcjach zachodzących w organizmie, uczestniczy w tworzeniu substancji przeciwzakrzepowych 
  • Witamina K – wpływa na proces krzepnięcia krwi, odpowiada również za prawidłowe uwapnienie kości. 
  • Witamina D – bierze udział w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz tworzeniu zębów i kości, a także wpływa na prawidłową kondycję skóry i włosów,
  • Witamina B1 – uczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i wpływa na prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego
  • Witamina B2 – odgrywa ważną rolę w regulacji funkcjonowania układu krwionośnego, nerwowego oraz odpornościowego oraz wpływa na pracę narządu wzroku i prawidłowy stan skóry.
  • Witamina B12 – pełni istotną rolę w tworzeniu składników krwi oraz osłonek nerwowych; reguluje funkcjonowanie układu pokarmowego, oraz bierze udział w metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów. 

Jak widzisz, prawidłowa suplementacja witamin, czyli dostarczenie ich w odpowiedniej ilości do organizmu ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. Nasi dietetycy opracowali więc szeroki wybór diet pudełkowych, mając na względzie przede wszystkim prawidłową suplementację potrzebnych witamin oraz mikro- i makroelementów.

 Jak niewłaściwa dieta wpływa na niedobór witamin? – Catering dietetyczny Mirocin Średni

Pierwsze co przydarza się większości osób, które same gotują, to monotonia w przygotowywanych potrawach. Robimy te dania, które wychodzą nam smaczne, które potrafimy zrobić szybko, a niekoniecznie takie, które są dla nas najzdrowsze. Po drugie, stosowanie diet eliminacyjnych wymaga odpowiedniej wiedzy. Diety eliminacyjne polegają na wyłączeniu ze swojej diety całych grup produktów. Często podobne produkty odpowiadają za dostarczanie wraz z pożywieniem tych samych, niezbędnych dla właściwego funkcjonowania organizmu witamin. Wykluczenie więc z diety całej grupy produktów, może łatwo doprowadzić do niedoboru niektórych z nich.

Wybierając jedną z kilku diet eliminacyjnych dostępnych w cateringu dietetycznym Mirocin Średni nie musisz martwić się o to, że jakiś składników i witamin będzie za mało. Wykluczając jedne produkty, świadomie zawarliśmy w Twojej diecie inne, które dostarczą odpowiednią ilość składników. Musisz pamiętać, że dobór odpowiednich składników to jedno, drugie – to niewłaściwe przechowywanie produktów, które może wpłynąć na utratę przez nie części wartości odżywczych. Wiele produktów poddanych niewłaściwej obróbce termicznej utraci większość składników odżywczych. Nasi kucharze z cateringu dietetycznego Mirocin Średni wiedzą jak postępować z produktami spożywczymi tak, żeby zachować w nich jak najwięcej właściwości odżywczych, a jednocześnie wydobyć z nich jak najlepsze walory smakowe. Wiedza na temat tego, które witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach jest niezbędna, aby organizm mógł przyswoić z jedzenia ich odpowiednią ilość. Nawet jeśli podamy produkty bogate w witaminy, ale będą to witaminy z grupy rozpuszczalnych w tłuszczach np A, D, E i K i nie dodamy do tych posiłków żadnego tłuszczu, organizm nie przyswoi tych witamin.

Zamawiam dietę!

Dieta pudełkowa Mirocin Średni – Występowanie witamin w poszczególnych produktach

Oczywiście, można samemu skomponować dietę, która będzie kładła nacisk na inne cele – dieta wspomagająca zrzucenie kilogramów, suplementacja konkretnych witamin czy przyrost tkanki mięśniowej. Aby móc przygotować odpowiednią dietę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na włączenie konkretnych produktów i składników, które zawierają określone witaminy. Jeśli chcemy uzupełnić witaminę A, powinniśmy zwiększyć spożywanie takich produktów jak tran, marchew, natka pietruszki, jarmuż, papryka, dynia, jaja, tuńczyk, mleko, brzoskwinia czy morele. Z kolei witaminę D znajdziemy przede wszystkim w rybach, serze żółtym i jajkach. Suplementacja witaminy E polega na jak największym spożywaniu oleju słonecznikowego,, pestek dyni czy słonecznika, jak i otrębów. Witaminy z grupy B znajdziesz zarówno w mięsie, rybach, twarogu czy podrobach. 

Jak widzisz, przygotowanie planu dietetycznego nie jest wcale tak proste, wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy. Tu na pomoc przychodzi catering dietetyczny Mirocin. Nasi dietetycy nie tylko dbają aby każda z oferowanych przez nas diet pudełkowych zawierała odpowiednią dla organizmu ilość witamin, ale również służą pomocą osobom, które nie wiedzą na jaką dietę powinny się zdecydować. Jeśli nie wiesz jaka dieta pudełkowa będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami przez naszą stronę, a my dobierzemy dietę najlepszą dla Twojego organizmu.

Opinie zadowolonych klientów

Nie tylko Głogów

gdzie dowozimy?

Powiaty: głogowski, polkowicki, nowosolski, lubiński
Zielona Góra

Standardowo dostawy odbywają się bezkontaktowo, dlatego prosimy o podanie w zamówieniu wszystkich niezbędnych informacji (w szczególności kod do domofonu), które usprawnią doręczenie cateringu. Trasy są planowane automatycznie przez system i w dużej mierze uzależnione od rejonu dostawy, dlatego jeśli macie szczególne prośby w kwestii dostawy, to skonsultujcie je wcześniej z nami, abyśmy mogli określić, czy jesteśmy w stanie je spełnić.

Jeżeli w panelu zamówień nie widzisz swojej miejscowości skontaktuj się z nami pod nr tel. 731188288 zobaczym co możemy w tej kwestii zrobić.

+48 731 188 288

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowej konsultacji przed dietą

Skorzystaj