Dieta pudełkowa z wyborem dań to prawdziwy hit cateringowy – każdego dnia możesz wybrać spośród kilku opcji, dopasowując posiłki do swoich upodobań. Dzięki temu czujesz się jak w restauracji, tyle tylko, że zamiast jednego posiłku wybierasz ich aż pięć, od śniadania do kolacji.

Catering dietetyczny z wyborem menu – na czym polega?

Dieta pudełkowa to zwykle pięć zbilansowanych, zdrowych posiłków, o określonej kaloryczności wybranej przez kupującego, które każdego dnia są dostarczane pod drzwi, w szczelnych opakowaniach w jednej paczce. Mogą być przechowywane w lodówce, ale dzięki odpowiedniemu pakowaniu przetrwają także poza nią, jeśli na przykład bierzesz je ze sobą do pracy czy w podróż. Dieta pudełkowa z wyborem dań działa w niemal taki sam sposób. Również określasz z góry, jaka kaloryczność Cię interesuje, a także ilu posiłków dziennie potrzebujesz. Dania są dostarczane pod drzwi, są w nich smaczne posiłki ze świeżych składników.

Różnica pomiędzy zwykłą dietą pudełkową a cateringiem dietetycznym z wyborem menu polega na tym, że w tej drugiej opcji menu na każdy dzień poznajemy z kilkudniowym wyprzedzeniem i wybieramy spośród kilku propozycji te posiłki, które chcemy otrzymać w paczce. 

Przykład: 

  • Jeśli zamówiliśmy dietę pudełkową z wyborem menu w postaci 5 posiłków, to dla każdego posiłku będziemy mieli kilka wariantów, np. śniadanie – 3 warianty do wyboru, 2 x na słodko i opcja wytrawna. Dostawca cateringu dietetycznego z wyborem menu podaje tu konkretne dania i ich skład.
  • Na kilka dni przed datą otrzymania paczki w aplikacji mobilnej czy na stronie dostawcy diety pudełkowej z wyborem menu pojawi się lista dań, spośród których mamy wybrać te dla siebie. Następnie wybór zostaje zapisany w systemie i taka właśnie paczka zostanie dostarczona. 
  • Wybór to zawsze kilka wariantów dla jednego posiłku, wybór dań nie oznacza, że można wybierać np. dwa śniadania zamiast śniadania i kolacji. 
  • Jeśli nie dokonamy wyboru na czas, posiłki i tak są dostarczane – po prostu otrzymamy domyślny zestaw dań, jaki zaproponowano na ten dzień.

Dieta pudełkowa z wyborem dań: czy pomaga schudnąć?

Każda dieta pudełkowa pomaga nam budować zdrowe nawyki żywieniowe i odżywiać się zdrowiej. Samo to ma już duży wpływ na naszą wagę. Dodatkowe kilogramy bywają efektem pośpiechu, pomijania posiłków, a następnie “nadrabiania” niezdrowymi, kalorycznymi przekąskami czy jedzeniem z fast foodów. Kiedy mamy przygotowany zestaw posiłków na cały dzień, nie musimy się stresować, że nie zdążymy przygotować śniadania czy zrobić zakupów na kolację. Zdrowe dania czekają tylko na odpakowanie i ewentualnie przygrzanie. 

W ten sposób uczymy się jeść o stałych porach, podobne, odpowiednie ilości jedzenia, a jest ono bardzo różnorodne i ma dobrze ułożone proporcje między poszczególnymi składnikami odżywczymi. Daje to rezultat w postaci lepszego samopoczucia, energii do działania, w tym także do podejmowania większej aktywności fizycznej. Oczywiście w diecie pudełkowej z wyborem dań może być tak, że ze względu na nasze preferencje będziemy np. dużo częściej wybierać posiłki słodkie niż wytrawne. Nadal jednak są one przygotowane w taki sposób, by były zdrowe, lekkie i nie obciążały organizmu nadmierną ilością cukru. 

Dla kogo będzie odpowiednia dieta pudełkowa z wyborem menu?

To na pewno strzał w dziesiątkę, jeśli ktoś był już na dietach pudełkowych i nie dawał sobie rady z wytrwaniem przy tylko tych posiłkach. Czasem po prostu bardzo brakuje nam jakiegoś smaku, czegoś nie lubimy (ta lista potrafi być naprawdę długa!), jakieś potrawy nam nie odpowiadają. W takiej sytuacji dieta pudełkowa z wyborem dań jest idealnym rozwiązaniem problemu. 

Czasami dopada nas chęć na słodką przekąskę, na konkretne smaki, rodzaje potraw – np. zupa zamiast sałatki, coś w orientalnych smakach, coś z kuchni włoskiej. Nie zawsze są jasno określone, po prostu szukamy czegoś w tym klimacie kulinarnym. To moment, w którym łatwo odejść od zwykłej diety pudełkowej na rzecz podjadania i posiłków spoza ustalonego wcześniej jadłospisu. Czasem też brak wyboru co do dania prowadzi do tego, że… niestety marnujemy i wyrzucamy jedzenie. W diecie pudełkowej z wyborem tego nie ma, ponieważ łatwiej dopasujemy nasze kuchenne zachcianki do tego, co przyjdzie w paczce z jedzeniem.

Jakie są wady i zalety diety pudełkowej z wyborem dań?

Wadami diet pudełkowych jest często fakt, że mamy z góry określony zestaw posiłków na dany dzień i musimy się ich trzymać. Wówczas trudniej jest wyrwać się na pizzę ze znajomymi czy zjeść rodzinną kolację wspólnie z innymi domownikami. Wśród posiłków mogą się znaleźć takie, za którymi nie przepadamy, nie zawsze będzie nam odpowiadał sposób przyprawienia czy przygotowania danej potrawy. 

Dieta pudełkowa z wyborem menu rozwiązuje już część tych kłopotów – mając do wyboru kilka wariantów danego posiłku możemy się zdecydować na taki, który na pewno będzie nam smakował. Jest to też pewna elastyczność, więc za każdym razem, kiedy odezwie się ochota na orientalne smaki, albo będziemy chcieli mieć więcej posiłków bezmięsnych – można je po prostu częściej wybierać z menu.

Zdjęcia

przykładowe posiłki naszych diet!

catering dietetyczny
catering dietetyczny

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowej konsultacji przed dietą

Skorzystaj