Zadbaj o tarczycę!

Zadbaj o tarczycę!

Przez ostatni miesiąc na Naszym blogu skupiliśmy się na chorobach tarczycy. Temat dość istotny – coraz więcej osób ma problemy z tarczycą. Przyczyn tak na prawdę jest wiele.. Od genetyki i dziedziczności do sposobu odżywiania i stresu.
Wiecie, że w zależności od poziomu hormonów T3 i T4 oraz ilości przeciwciał może wystąpić niedoczynność, nadczynność, Hashimoto lub choroba Gravesa – Basedowa.

Tarczyca jest organem, który steruje Naszym całym organizmem. Dlatego też odczuwamy tak wiele różnych symptomów i dolegliwości.Badania profilaktyczne to bardzo ważny aspekt by zadbać o swoje zdrowie. Dzięki nim możemy szybciej zareagować na chorobę lub wykluczyć inne schorzenia w dalszej diagnostyce.

Przynajmniej raz w roku każdy z Nas (niezależnie od wieku) powinien zgłosić się do lekarza i wykonać sugerowany pakiet badań.

Chcemy też mocno podkreślić fakt, że zawartość węglowodanów złożonych w diecie jest bardzo ważna przy tworzeniu się hormonów T3 i T4. Więc – ostatnio tak modna dieta ketogeniczna dla osób z chorobami tarczycy jest przeciwwskazana. Przechodząc na taki rodzaj diety stan zdrowia takiej osoby jeszcze bardziej się pogorszy. Jeżeli chcemy zdrowo się odżywiać i wspierać pracę tarczycy to dieta powinna być zrównoważona. Odpowiednie proporcje węglowodanów białek i tłuszczy pozytywnie wpłynie na pracę całego organizmu. Deficyt kaloryczny dobrany indywidualnie przez dietetyka będzie przyspieszał metabolizm i wpływał na redukcję wagi. Posiłki powinny być regularne, najlepiej mniejsze porcje 5xdziennie. Picie wody jest również bardzo ważne w trakcie trwania diety. Posiłki powinny zawierać produkty o działaniu przeciwzapalnym i o niskim indeksie glikemicznym.

Przy problemach z tarczycą powinniśmy ograniczyć cukier, przetworzone produkty, smażone, tłuste mięsa, fast-food, kolorowe słodkie napoje, alkohol. Bardzo łatwo podjąć decyzję o przejściu na dietę.

Ale co dalej? Kiedy gaśnie zapał?

W pewnym momencie zaczynają nudzić Nas potrawy, czujemy ciągły głód i irytację.. W końcu
rezygnujemy i wracamy do starych nawyków.

Jak sobie pomóc?

Catering dietetyczny FitPestka Głogów to nie tylko pudełka z jedzeniem. To przede wszystkim dieta skrupulatnie przygotowywana przez dietetyka. Dietetyk pomaga dobrać odpowiedni deficyt kaloryczny oraz rodzaj diety. Jest dostępny przez cały okres trwania Waszej diety.
Nasz catering jest zgodny z najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – opieramy się o produkty o niskim IG bądź łączymy je w sposób by cały posiłek miał niski indeks glikemiczny.
W diecie wykorzystujemy produkty o działaniu przeciwzapalnym.
W cateringu dietetycznym FitPestka otrzymujesz 5 różnych posiłków w ciągu dnia, posiłki
powtarzają się bardzo rzadko. Dzięki takim urozmaiceniom zjesz wszystko ze smakiem.

Podejmij z Nami wyzwanie i zawalcz o swoje zdrowie!