Nowości w FitPestce

Nowości w FitPestce

Już niedługo w menu FitPestki zawita nowośćDIETA KETO
Zgodnie z licznymi zapytaniami wychodzimy na przeciw Waszym oczekiwaniom i tworzymy dietę na bazie najlepszych produktów.

Co oznacza hasło dieta ketogeniczna?

To sposób odżywiania, w którym węglowodany w ciągu dnia są tak ograniczone by organizm czerpał energię z tłuszczy. Stąd hasło : JEDZ TŁUSZCZ BY SPALIĆ TŁUSZCZ

Dieta ketogeniczna zamiennie nazywana dietą ketogenną lub ketonową stała się już bardzo popularna wśród osób dbających o prawidłowy sposób odżywiania.

Ketoza- na czym polega?

Jest to specyficzny stan metaboliczny w organizmie , w którym dochodzi do zwiększenia stężenia ciał ketonowych. Ciała ketonowe powstają w trakcie procesu utleniania wolnych kwasów tłuszczowych, w przeciwieństwie do procesu glikolizy, w którym energia jest czerpana z glukozy. Dlatego tak istotne jest ograniczenie węglowodanów i skierowanie organizmu do źródeł energii jakim są tłuszcze. Dzięki temu zapasy glikogenu również powoli się kończą i w pełni może dojść do zjawiska ketozy. Zjawisko ketozy zostaje zainicjowane jeżeli procentowość węglowodanów w Naszej diecie mieści się w przedziale 0-15 %

Jak wygląda procentowy rozkład substancji odżywczych w ciągu dnia?
0-15% węglowodany
15-20% białko
60-90% tłuszcze

Co należy wykluczyć z posiłków?

Produkty, które są niedozwolone na diecie ketogennej
-słodycze i słodkie napoje
-alkohol
-produkty mączne- pieczywo, makarony, kasze, ziemianki, płatki owsiane
-owoce z wyjątkiem malin, borówek, jeżyny, truskawki , porzeczki (owoce te można spożywać w ograniczonych ilościach)

Co jest wskazane na diecie ketogenicznej?

W diecie ketogenicznej oprócz ograniczenia węglowodanów do wyboru jest wiele produktów, dzięki temu mamy duży wachlarz pomysłów zrobienia potraw , a dieta nie jest monotonna.
Do wyboru mamy różne rodzaje mięs(np. drób,wołowina) ,owoców i warzyw(awokado, brukselki, szparagi,pomidory), nabiał(sery, mleko, jogurty) oraz tłuszcze(olej lniany, oliwa z oliwek, masło, orzechy).

W diecie pudełkowej ketogenicznej w FitPestce Głogów nie będzie makaronu, kasz czy ziemniaków (lub w minimalnej procentowej ilości), ale będą inne dodatki, które zmienią Twoją dietę na lepszą!
W cateringu FitPestka Głogów znajdziecie różne i ciekawe posiłki z zachowaniem norm dla diety ketogenicznej.

Dostosujemy również kaloryczność i ilość Twoich posiłków tak aby współgrały z Twoim planem dnia. W ciągu trwania diety jesteście pod stałą kontrolą dietetyka, z którym w każdej chwili możecie się skontaktować.

Wszystkiego najsmaczniejszego!

Zespól FitPestki