Co proponuje Wam FitPestka?

Co proponuje Wam FitPestka?

Zanim przejdziemy do opisu Naszej diety to zaczniemy od najważniejszej sprawy, bez której FitPestki by nie było.

Nasz catering przygotowywany jest pod okiem dietetyka. Jest zgodny z najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz ogólnymi normami żywieniowymi. Nasz dietetyk jest zawsze do Waszej dyspozycji w trakcie trwania diety. Uważamy, że jest to ważny i potrzebny aspekt. W końcu pomagamy Wam wprowadzić nowy sposób odżywiania, który będzie u Was gościł już na zawsze. Pamiętajmy, że dieta to nie jest chwilowy stan – to Nasz nowy , LEPSZY styl życia.

Od kiedy powstała FitPestka dobro klienta ale i pacjenta jest na pierwszym miejscu. Czy słowo „pacjent” będzie pasowało do cateringu? Tak, bo zdrową, zbilansowaną dietą możemy odwrócić wiele zmian, które zaistniały w Naszym organizmie. Jak już wiecie z poprzednich wpisów dieta jest jedną z ważniejszych spraw w dbaniu o Nasze zdrowie. Oprócz tego oczywiście ruch, mniej stresu i odpowiednia ilość snu. Do wszystkich tych czynności zawsze Was zachęcamy i będziemy to kontynuować. Dlaczego? Bo jesteśmy fanami zdrowego trybu życia. Dzięki temu mamy pełno energii i możemy wciąż udoskonalać Nasz catering.

Kilka słów o diecie o niskim indeksie glikemicznym..

To Nasza sztandarowa dieta, która jest odpowiednia dla osób zdrowych oraz z zaburzeniami metabolicznymi. Oczywiście w pewnych przypadkach farmakologia będzie już nieodłącznym elementem.Ale razem z dietą pacjent osiągnie szybciej poprawę stanu zdrowia oraz zahamuje szerzenie się stanu zapalnego.
Dokładniej temat wskaźników IG omówiliśmy we wcześniejszym poście. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy tutaj : https://fitpestka.pl/co-kryje-sie-pod-pojeciem-indeksu-glikemicznego/

Dla przypomnienia produkty żywnościowe zostały podzielone na trzy kategorie : o niskim indeksie glikemicznym (IG), średni IG oraz wysoki IG. Najzdrowsze są rzeczy z niskim indeksem glikemicznym. Dlaczego? Ponieważ po spożyciu danego posiłku nie ma gwałtownego wzrostu stężenia glukozy we krwi. W konsekwencji trzustka nie dostaje sygnału by wyrzucić nadprogramową ilość insuliny. Glukoza i insulina działają synergistycznie- zawsze musi być odpowiednia ilość insuliny by pomóc organizmowi w obniżeniu poziomu glukozy we krwi do prawidłowego poziomu.
Sytuacja jest odwrotna gdy Nasza dieta składa się głównie z produktów o wysokim IG. Dochodzi wtedy do gwałtownych skoków poziomu glukozy we krwi i aby wyrównać jego poziom trzustka musi przeznaczyć większą ilość insuliny. Po dłuższym czasie narząd jest już przeciążony, a w dalszym okresie cały organizm będzie to „odchorowywał”.

Ale! Nie trzeba rezygnować w 100% z produktów ze średnim/ wysokim IG wystarczy je odpowiednio połączyć. Tak właśnie działamy w Naszym FitPestkowym cateringu .
Dieta o niskim IG W FitPestce Głogów składa się z 5 wartościowych posiłków, które spożywamy o określonych porach. Zapewniamy Cię, że zapomnisz o podjadaniu między posiłkami. Właśnie dzięki odpowiedniemu IG i stabilnym poziomie glukozy organizm nie domaga się kolejnych porcji między posiłkami.
Dzięki temu z Naszą dietą jesteś wstanie chudnąc bez żadnych wyrzeczeń!

Co jeszcze możemy Wam zaproponować?

FitPestka wkłada całe serce w przygotowywanie dla Was posiłków. Cieszymy się, że jesteście zadowoleni, a każda poprawa wyników czy utrata zbędnych kilogramów jeszcze bardziej Nas motywuje.

Naszym hitem jest chleb i bułki graham! Pieczywo pieczemy sami z najlepszych produktów.

Przede wszystkim korzystamy z produktów z dobrych, sprawdzonych źródeł. Dzięki temu mamy pewność że catering spełnia wszystkie normy.

Bazujemy na produktach o działaniu przeciwzapalnym np. kasze

Nie używamy białego cukru, ale nie rezygnujemy też ze słodyczy! Nasze fit ciasta i desery na pewno przypadną Wam do gustu.

Zrezygnowaliśmy też z mleka- wiemy, że wiele z Was nie czuje się po nim za dobrze. W to miejsce proponujemy roślinne zamienniki.

Do wyboru mamy diety o różnej kaloryczności. Jeżeli ciężko podjąć Ci decyzję to przed zakupem cateringu możesz skonsultować się z Naszym dietetykiem , która dieta będzie dla Ciebie odpowiednia.

Nasze posiłki są różnorodne-staramy się przekonać Was, że zdrowe , nie oznacza nudne. Mamy wciąż nowe pomysły na dania, które przekazujemy Wam gotowe w pudełkach.
No i wygoda- bo kierowca dostarcza Nasze pudełka pod same drzwi:)

A Wy jak wyobrażacie sobie dobry catering dietetyczny?